Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.


Úvod » Články » Intolerance pšeničného glutenu

Články / Intolerance pšeničného glutenu

Přednáška MUDr. Jonáše

Také tak rádi snídáte čerstvé housky s máslem? Neumíte si přestavit pečení bez klasické mouky? Na tom by nebylo nic divného. Produkty z pšenice se objevují v každodenním jídelníčku většiny populace. Jenže přibývá lidí, jejichž organismus si s pšeničným glutenem nedokáže poradit. Vzniká pak intolerance glutenu, která bývá velice zrádná. V první řadě proto, že se dá jen těžko odhalit. Projevy intolerance jsou totiž tak různorodé, že si je spíše spojíme s konkrétní nemocí než právě s glutenovou intolerancí. Jen si to představte: afty, nadýmání, astma, deprese, neplodnost, autoimunitní choroby, ... To vše může mít na svědomí právě intolerance pšeničného glutenu.

Diagnostikovaných celiaků v naší zemi přibývá. Avšak těch, kteří se rozhodnou se svým problémem aktivně bojovat, je stále žalostně málo. Na vině mohou být velice přísná stravovací opatření, která je málokterý celiak ochoten a schopen přijmout, a dále také mizivá informovanost o celém tomto problému.

MUDr. Josef Jonáš se s celiaky ve své poradně setkává pravielně. Někteří o svém problému již vědí, jiní si nepříjemný ortel vyslechnou až z úst MUDr. Jonáše. Celostní medicína nahlíží na intoleranci glutenu jako na komplexní problém, který je sice závažný, to však ještě neznamená, že se s ním nedá vůbec nic dělat... Abyste si o intolrenci glutenu mohli udělat lepší představu, připravil pro vás MUDr. Josef Jonáš detailní prezentaci o všem, co se k tomuto tématu váže.

Prezentaci si můžete prohlédnout a zdarma stáhnout v odkazu pod textem.

http://www.joalis.eu/upload/intolerance_psenicneho_glutenu.pdf