Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.


Úvod » Články » Je vám po hořčíku hůř?

Články / Je vám po hořčíku hůř?

Jak jistě víte, považujeme hořčík za jeden z nejdůležitějších minerálů pro zachování dobrého zdraví. Bohužel někteří lidé jsou v tak špatném stavu, kdy jim hořčík může udělat ještě hůř. Pokud chcete používat hořčík v dávkách, které mají smysl tak musíte přemýšlet ještě nad dalšími faktory, které ovlivňují Vaše zdraví. V dnešním článku si povíme víc.

Dr Carolyn Dean – Máte slovo

Když lidé berou léky nebo doplňky, berou to s očekáváním, že se po nich budou cítit lépe. Ruku na srdce, víme, že v případě léků to není vždy pravda, ale co v případě doplňků?

Protože jsem velká propagátorka hořčíku, převážně mnou vyvinutého pikoiontického roztoku ReMag, který doporučuji mnoha lidem, tak se ke mně dostávají i zpětné reakce o tom, že se někteří lidé cítí hůř. Nebo mají příznaky, kterým nerozumí. Uvedu pro příklad: „Dobrý den! Mám zjevné příznaky nedostatku hořčíku – křeče, bolesti hlavy, bolesti svalů a bohužel po hořčíku se tyto projevy spíše zhoršují, než zlepšují, jediné co zmizelo, jsou stavy úzkosti. Používám hořčíkový olej a citrát hořečnatý, ale zatím nedokážu tolerovat více než 200-300 mg bez průjmu.

Asi u 1 ze 100 lidí může dojít k výskytu příznaků, kterým nerozumí. Pokud jde o vedlejší účinek- průjem, doporučuji přejít na můj produkt ReMag, protože je plně absorbován na buněčné úrovni a nemá laxativní účinek. Doporučuji také jeho sesterský produkt, ReMyte (multiminerál), receptura s 12 minerály, která je také plně absorbována do buněk a podporuje štítnou žlázu a nadledvinky.

Avšak u „citlivých“ lidí může i ReMag způsobit nečekané účinky nebo vyvolat podráždění střeva. Pokud jste chronicky unavení a v tom, čemu říkám Total Body Meltdown (začarovaný kruh špatného zdraví), budete se ze začátku pravděpodobně cítit hůř. Pokud je tomu tak, stačí snížit dávku a vzít méně ReMagu a pak pomalu zvyšovat! Dejte si třeba 5 nebo 10 kapek ReMagu do litru osolené vody a popíjejte ji celý den a pomalu dávku zvyšujte.

Níže je uvedeno 15 nejčastějších důvodů, proč se po užití hořčíku můžete cítit hůř nebo si myslíte, že se cítíte hůř.

Ve skutečnosti to není hořčík, který by vás zhoršoval, ale jen způsob, jakým ho berete nebo jiné věci, které užíváte nebo toxická zátěž kterou v sobě máte. Nic z toho neznamená, že hořčík je pro vás špatný. Můžete myslet na hořčík - a ReMag - jako na živinu, které bylo vaše tělo zbaveno a nyní ji zoufale potřebuje.

Je Vám po hořčíku hůř?
1. Neberete ho dostatečné množství

Vždy, když se lidé cítí hůř po nasazení hořčíku, jsem přesvědčena, že 700-800 enzymatických systémů, které vyžadují hořčík a dříve bez něj byli vyhaslé, jsou najednou spuštěny a chtějí víc! Jednoduše řečeno – suplementace hořčíku může znamenat zvýšenou poptávku po hořčíku v dalším období. Jakmile začne fungovat něco, co bylo vyhaslé a víme, že to funguje jen s hořčíkem, tak poptávka těla může být najednou mnohonásobná.

To neznamená, že budete zvyšovat dávky do nekonečna! Jednoho dne dorazíte do bodu nasycení Vašich skutečných potřeb hořčíku a budete schopni dávky snižovat.

2. Berete příliš mnoho

Můžete se také cítit po hořčíku ReMag hůř, pokud ho budete užívat příliš mnoho a příliš brzy navyšovat dávky. To se obvykle stává, když máte adrenální únavu a slabost z nedostatku hořčíku. Každý, kdo patří do kategorie unavených nebo vyčerpaných, musí začít velmi pomalu s jakýmkoliv doplňkem nebo lékem. Pokud si vezmete velkou dávku hořčíku ve stavu únavy tak v těle naskočí velké množství pochodů, které vyžadují energii nebo další živiny, které jsou vyčerpány. To může vést ke špatným pocitům, úzkostem nebo krátkodobým depresím. Začněte proto velmi pomalu a jak budete sílit, tak dávky přidávejte.

3. Máte nízký krevní tlak

Z dlouholetého nedostatku hořčíku a jiných minerálů vzniká adrenální únava. Možná jste slyšeli, že hořčík může snížit krevní tlak a pokud ho už máte nízký, tak bude ještě nižší. To co se děje ve stavu vyčerpání je to, že máte nedostatečně aktivní autonomní nervový systém vedoucí ke sníženému tlaku a oběhovým problémům. Zde je důležité začít s malou dávkou hořčíku a také dalších minerálů a doplňků, aby se tělo dostalo do rovnováhy.

(Pozn. překladatele - V tomto případě se velmi osvědčilo současně používat lékořicový čaj, nebo adaptogenní byliny, jako je ženšen, kozinec nebo ashwagandha.)

4. Berete léky na srdce

Jak se Váš zdravotní stav zlepšuje, tak se Vaše léky stávají „toxické.“ To proto, že je už nemusíte potřebovat. Poraďte se s lékařem o tom, že používáte hořčík k léčbě zdravotních komplikací a chcete snížit Vaše léky (v ČR zřejmě velmi nereálná myšlenka diskuze s lékařem). Například magnesium pomáhá snižovat krevní tlak. Pokud budete pokračovat v užívání magnesia a léků na tlak současně, může se tlak snížit moc. Jednoduše se dostanete do stavu, kdy léky už nepotřebujete a to je dobře. Budete zdraví.

5. Užíváte fluoridované léky

Fluorid na sebe váže hořčík, takže i když ho berete, tak jste stále ve stavu nedostatku, mezi tyto léky patří některé léky na uklidnění, proti bolesti a na vysoký cholesterol.

6. Užíváte doplňky s jódem

Jód může v některých případech urychlovat metabolismus a způsobovat bušení srdce, které nemá nic společného s hořčíkem. Lidé, kteří užívají jód, aniž by měli dostatek hořčíku a selenu, se mohou dokonce potýkat s toxicitou jódu. Vždy je potřeba mít komplexní minerální program. Pro tuto situaci se nejlépe hodí můj multiminerální přípravek ReMyte spolu s mořskou solí pro komplexní remineralizaci. Jednoduše dejte ReMag a ReMyte a čtvrt až půl lžičky mořské soli do litru vody a popíjejte po celý den.

7. Berete příliš mnoho vitaminu D

Pojďme se podívat na to, co se stane. Budete se cítit skvěle na hořčíku a pak začnete mít příznaky nedostatku hořčíku po podání doplňku s vysokou dávkou vitaminu D. Hořčík je nutný k přeměně vitaminu D z neaktivní formy na aktivní formu a pro mnoho dalších akci v metabolismu vitamínu D. To znamená, že pokud budete brát extrémně vysoké dávky vitamínu D, které doporučuje mnoho poradců, ale i lidí, kteří by se k jakémukoliv doporučování neměli vůbec dostat, můžete jednoduše spadnout zpět do nedostatku hořčíku a nebudete vůbec vědět, jak se to stalo a proč je Vám zle. Za velkou dávku vitamínu D v doplňku se počítá cokoliv nad 1000-2000 iu denně.

8. Užíváte příliš mnoho vápníku

Vápník snižuje vstřebávání hořčíku a může být nebezpečný, protože je příčinou srdečních onemocnění u žen. Nedoporučuji užívat jiný vápník než mnou vyvinutý ReCalcia, který je perfektně vstřebatelný a stačí malá dávka okolo 300-600mg.

9. Berete hořčík a jste dehydratováni

Příčinou dehydratace je většinou nedostatek dalších minerálů a stopových prvků. Zvažte používání kvalitní mořské soli do každé vody, kterou pijete.

10. Hořčík se dostává do Vašich buněk a detoxikuje chemikálie a těžké kovy

Někdy to můžete cítit jako léčebnou reakci. Příznaky mohou být zvýšení bolesti svalů, bolesti kloubů a dokonce i kožní vyrážky. To je důvod, proč začít s ReMagem pomalu a přidávat postupně jak se buňky detoxikují a pracují efektivněji.

11. Máte dráždivý tračník nebo střevní problémy

Magnésium způsobuje uvolnění svalů a to může způsobit průjem. Pokud už máte s průjmem problémy, mohou být horší. Také detoxikace těžkých kovů (bod 10) může způsobit průjem, protože je tělo prostě nechce.

12. Berete nevhodné formy hořčíku, opět doporučuji vysoce vstřebatelný hořčík ReMag.

13. Užíváte vysoké dávky hořčíku a nemáte dostatek vápníku ve vaší stravě

Mluvím o potřebě vyvážit hořčík s vápníkem. Poměr mezi nimi může být zhruba 1:1, přičemž vápník nebereme v doplňku ale jen ze stravy. Nicméně mnoho lidí je v dnešní době na dietě bez mléčných výrobků a bohužel mají nedostatek vápníku. Pokud držíte bezmléčnou dietu jen kvůli intoleranci laktózy tak zkuste jogurt nebo kefír. Pokud nesnášíte mléčné výrobky celkově tak používejte kostní vývary.

14. Užíváte léky na štítnou žlázu a najednou cítíte, že máte příznaky předávkování (zvýšený tep, pocit horka, hyperaktivita)

Hořčík může „probudit“ Váši štítnou žlázu a ta začne vyrábět opět vlastní hormony a Vy nebudete už nadále potřebovat léky. Najděte si zkušeného lékaře a zkuste s jeho spoluprácí léky pomalu vysadit. Totéž může způsobit i přípravek ReMyte, který doporučuji k optimalizaci funkce štítné žlázy - obsahuje 12 minerálů, které štítnou žlázu podporují.

15. Váš imunitní systém sílí a pokouší se vyhnat z těla kvasinky.

Pokud máte přerůstání kvasinek a váš nově aktivovaný imunitní systém se je snaží dostat pod kontrolu, můžete zažít herx reakci -vymírání některých kvasinek. Může se u vás objevit vyrážka, svědění kůže, svědění uší, potažený jazyk, změny pohybů střev nebo vaginitida. Přečtěte si prosím mou knihu ReSet The Yeast Connection, kde se dozvíte, jak implementovat můj protokol Yeast Detox Protocol.

Dr. Carolyn Dean

Je vám po hořčíku lépe?

je vám po hořčíku hůř, je můj nejoblíbenější článek na blogu, ale je čas obrátit tento blog vzhůru nohama a zevnitř ven pro ty, kteří mají úžasné pozitivní zkušenosti s hořčíkem; kteří rozumějí posunu, ke kterému dochází, když je tělo zaplaveno hořčíkem, a kteří chtějí vědět víc.

Od té doby, co jsem tento článek napsala (11. října 2011), jsem se toho naučila dost, abych věděla, že je téměř nemožné cítit se hůř po hořčíku. Po hořčíku se můžete cítit jen lépe a lépe. Vaší mantrou se stane „Jsem naprosto šťastná, kde jsem a jsem připravena na další život!“ V tomto článku budu sice hovořit o hořčíku, ale mám zkušenost převážně s ReMagem - mým plně absorbovaným nelaxativním stabilizovaným iontovým hořčíkem.

Na velké odhalení neomezenosti hořčíku odkazuje Workinger a jeho tým v článku „Výzva v diagnostice stavu hořčíku“ v časopise Nutrients. V této studii z roku 2018 uvedli, že „hořčík je kritickým minerálem v lidském těle a podílí se na 80% známých metabolických funkcí.“ K tomu se přidává až 1 000 enzymatických procesů.

Jak jsem již poznamenala v minulosti, asi 1 ze 100 lidí, kteří užívají hořčík, může mít příznaky, kterým nerozumí a které je mohou vyděsit. Může to být někdo, kdo nečetl dost o hořčíku, aby věděl, že má velmi vysokou míru bezpečnosti. Také si nemusí uvědomit, že hořčík v těle dělá tolik, že se některé tělesné funkce mohou probudit. Připisuji tento nedostatek povědomí skutečnosti, že lékaři a veřejnost se neučí o živinách a o zdraví obecně.

Měla jsem to štěstí, že jsem vyrostla s matkou, která byla zdravotní sestrou s obrovským zdravím. Nikomu, kromě Boba, jsem neřekla, že se snažím dostat na lékařskou fakultu a teprve když jsem byla přijata, tak mi otec řekl, že chtěl být doktorem. Byl dokonce zapsán do Harvardské lékařské fakulty, ale musel opustit školu, aby mohl následovat mé prarodiče z Bostonu do Newfoundlandu, protože jeho otec měl otravu těžkými kovy z práce fotografa, která byla i jeho koníčkem.

Doktoři říkali, že můj dědeček musel jedy vypotit. Matka mého otce byla zdravotní sestra a homeopat. V mých genech jsou tedy zdravý rozum, ošetřovatelství a medicína. Většina lidí toto nadání nemá a spoléhá se na lékaře, kteří poté rozhodují o jejich tělech. Lékaři by měli být učiteli a možná v časech domácích návštěv a poznání celé rodiny učili lidi, jak se o sebe postarat. Dnes se zdá, že lékaři vědí, jak předepisovat léky a nemají žádné znalosti ani přístup k přírodním prostředkům. Dokonce nedůvěřují a odmítají všechno přirozené - pravděpodobně proto, že o tom nic nevědí.

Svou kariéru v psaní jsem začala, když jsem byl v rodinné praxi v Torontu, protože jsem chtěla, aby lidé převzali větší odpovědnost za své zdraví tím, že se naučí, jak se starat o běžné nemoci. Moje první encyklopedie o zdraví se jmenovala „Když se nemůžete dostat k doktorovi“. Je to 600 stránková bezplatná elektronická kniha s názvem Future Health Now Encyclopedia, kterou si můžete stáhnout. Diskutuji v ní o více než 130 běžných onemocněních a představuji pro všechny z nich řadu řešení.

Máte-li návod, encyklopedii pro řešení zdraví na dosah ruky, nebudete se cítit tak závislí na lékařích a lécích. A snáze poznáte, kdy se vaše tělo mění a léčí, když si nasadíte nový lék, kterým je hořčík.
Budete si vědomi nuancí svého těla a neobracíte se na lékaře kvůli jejich zaujatému přístupu, kterým je hlavně pokusit se najít chorobu, která se bude léčit lékem.
Níže je 15 důvodů, proč se tělo může měnit, když začnete doplňovat hořčík.

Představte si hořčík - a ReMag - jako jídlo, kterého jste vaše tělo zbavili a zoufale ho potřebujete.

1. Neberete dost: Když začnete brát hořčík, nastartujete 1 000 enzymových systémů, které vyžadují hořčík a oni chtějí více! Dříve jsem psala, že hořčík je nutný v 325 enzymových systémech, ale s pokračujícím výzkumem hořčíku se toto číslo ztrojnásobilo. Nyní víme, že 1 000 enzymových systémů chce svůj kousek hořčíku, jakmile se probudí! A s každým nastartovaným enzymovým systémem spotřebováváte malé množství hořčíku, který jste jim dali, a jak jsem řekla, chtějí víc!

To neznamená, že budete zvyšovat hořčík do nekonečna. Dosáhnete bodu nasycení vašich hořčíkových zásob a to i u nelaxativního ReMagu a nakonec budete moci snížit příjem hořčíku. Lidé, kteří se drží doporučených denních dávek hořčíku (na produktech je vždy psáno velmi nedostatečné dávkování), nebo kteří berou hořčík, který jim způsobuje průjem, nikdy do těla nedostanou tolik, kolik potřebují, aby překonali své příznaky nedostatku hořčíku.
Mnoho lidí a dokonce i lékařů tvrdí, že projímavý účinek je známkou toho, že máte dostatek hořčíku. To vedlo nespočet lidí k tomu, aby přestali užívat jakýkoli hořčík a obrátili se na neúčinnou léčbu symptomů nedostatku hořčíku.

To je jeden z hlavních důvodů, proč jsem se rozhodla vytvořit a propagovat  ReMag. Absorbuje se plně na buněčné úrovni a nemá projímavý účinek, takže můžete vzít tolik, kolik potřebujete, abyste odstranili všechny své příznaky nedostatku hořčíku. Ale i s ReMagem, pokud jsou vaše střeva „citlivá“, začínejte pomalu. Namísto udržovací dávky 1/2 lžičky dvakrát denně nebo terapeutické dávky 1-2 lžičky dvakrát denně můžete začít 5-10 kapkami denně zředěnými v litru vody a popíjet celý den. Poté zvýšíte o 10 kapek každé 2-3 dny. Chcete-li určit svůj stav hořčíku, můžete si nechat udělat test hořčíku v červené krvince (v ČR nedostupný test). U nás je možno si nechat udělat vlasovou analýzu prvků.

2. Berete příliš mnoho: V jedom z našich původních článků o dávkování ReMagu jsem řekla, že pokud jste člověkem, který užívá hořčík dlouhodobě, můžete začít s vyšší dávkou, než je čajová lžička. Ale protože ReMag je tak dobře vstřebáván, stalo se to, že někteří lidé navýšili dávku příliš rychle. Pokud vezmete první den vysokou dávku hořčíku, je to jako očekávat, že svaly, které poháněly kolo, budou pohánět tryskové letadlo. Vaše tělo může být slabé a díky probuzení až 1 000 enzymových systémů se najednou budete cítit nervózní a dokonce úzkostní či depresivní a nebudete vědět, co se děje.

Pokuste se pochopit, že to znamená, že opravdu potřebujete hořčík. Tato reakce od našich zákazníků nás naučila, že ReMag je mnohem lépe absorbován než jakýkoli jiný hořčík. Nyní všem říkáme, abyste začali s ¼ čajové lžičky, která se rovná 75 mg iontového hořčíku. Zvláště lidé s únavou nadledvinek by se mohli dostat příliš rychle do stavů úzkosti, což se ve skutečnosti může stát s jakoukoli novou živinou, kterou zkusí.

3. Máte nízký krevní tlak způsobený dlouhodobým nedostatkem hořčíku a únavou nadledvinek. Možná jste slyšeli, že hořčík může snížit váš krevní tlak, takže se obáváte, co se stane, když už je nízký. Pravděpodobně se stane toto: Nedostatek hořčíku může způsobit, že budete mít nedostatečně aktivní autonomní nervový systém, který povede k nízkému krevnímu tlaku a špatnému fungování oběhového systému. Toto je další případ, kdy musíte začít doplňováním ¼ lžičky ReMagu a pomalu navyšovat. Minerály obsažené v ReMyte jsou důležité pro podporu nadledvin a štítné žlázy a pro zlepšení hladiny draslíku. Devět z 12 minerálů v ReMyte je nutných pro výrobu hormonů štítné žlázy.

4. Používáte léky na srdce, a jak se váš zdravotní stav zlepšuje, vaše léky se mohou stát „toxickými“. Je to proto, že už je nemusíte potřebovat! To je dobrá zpráva! Je důležité, abyste se poradili se svým lékařem, když k léčbě zdravotních stavů používáte hořčík a vaším cílem by mělo být odstavit léky. Například, hořčík pomáhá snižovat krevní tlak na normální - nečiní váš krevní tlak příliš nízkým, jako některé léky na tlak. Pokud budete pokračovat v užívání stejného množství léků na tlak spolu s přípravkem ReMag, může být váš tlak kvůli léku příliš nízký. Nejedná se o „vedlejší účinek“ hořčíku. Je to účinek užívání léků, které již nepotřebujete. Pokud máte nízký tlak na začátku a nejste na lécích, začněte s ReMagem velmi pomalu, protože, jak popisuji v odstavci č. 2, chcete, aby se vaše tělo pomalu přizpůsobovalo minerálu, který jste měli dlouho v nedostatku.

5. Jste na fluoridovaných lécích, které nevratně váží váš hořčík a způsobují vám nedostatek, i když užíváte hořčík. Podívejte se na seznam fluoridovaných léků na výzkumném pracovišti Fluoride Toxicity Research Collaborative. Bohužel mnoho běžných léků a anestetik je fluoridováno: Prozac, Paxil, Lipitor, Cipro, Diflucan abychom jmenovali alespoň některé. Pokud člověk cítí, že se od operace nikdy nezotavil, vždy mám podezření, že je to kvůli fluoridovaným anestetikům.

6. Užíváte jód (v dávkách nad DDD), který zrychluje váš metabolismus a dává vám bušení srdce, které nemá nic společného s nedostatkem hořčíku. I lidé, kteří užívají jod v nízké dávce, aniž by užili dostatek hořčíku a selenu, se mohou potýkat s problémy s jodovou toxicitou. ReMyte má správné množství jódu, selenu, zinku, manganu a mědi (9 minerálů podporujících štítnou žlázu ve vzorci 12 minerálů).

7. Berete příliš mnoho vitamínu D. To co se stane: Cítíte se skvěle na svém hořčíku. Váš lékař vám předepíše vysokou dávku vitamínu D. Krátce poté začnete mít příznaky nedostatku hořčíku. Hořčík je nutný k přeměně vitamínu D z jeho uložené formy na aktivní formu a celkem k 8 krokům metabolismu vitamínu D. To znamená, že pokud užijete extrémně vysoké dávky, které alopatičtí lékaři doporučují, můžete narazit na nedostatek hořčíku a nevíte, co se to sakra děje. Obecně z tohoto důvodu nedoporučuji denně více než 1 000 až 2 000 IU vitamínu D denně. A nikdy neužívejte vitamín D bez hořčíku! Napsala jsem několik článků na toto téma a snažila se vyřešit, co se děje.

8. Berete příliš mnoho vápníku a ten vytlačuje váš hořčík. Nastudujte si, proč je tento nejvíce předepisovaný minerál skutečně nebezpečný, protože způsobuje srdeční onemocnění v důsledku kalcifikace. Vápník s hořčíkem musí být ve správném poměru. Pokud tomu tak není, není schpen se vápník v těle rozpustit a kalcifikuje tkáně, žíly, klouby, mozek.... Jen jejich vzájemný správný poměr je schpen využít jejich úžasné prospěšnosti pro tělo.

9. Užíváte hořčík a dehydratujete se, protože neberete žádné další stopové minerály a nepijete dostatek vody. Několikrát jsem v článcích popisovala, jak se správně hydratovat. Vždy přidejte do vody mořskou sůl Realt Salt a přípravek. ReMyte.

10. Hořčík je detoxikační a vyplavuje těžké kovy na buněčné úrovni. Někdy to můžete pocítit jako léčivou reakci. Příznaky mohou být zvýšení bolesti svalů, bolesti kloubů a dokonce i vyrážky na kůži. Proto doporučuji, abyste si dávkování hořčíku pomalu vytvářeli tak, aby se vaše buňky detoxikovaly pomalu a toxiny nezaplavovaly váš krevní oběh.

11. Máte IBS, což je citlivost sliznice střeva, nebo jste velmi toxičtí (kvůli těžkým kovům, lékům, špatné stravě, kvasinkám) takže vám ReMag  způsobuje detoxikační příznaky, protože pomáhá detoxikovat. ReMag jde přímo do buněk a způsobí uvolnění svalů, což může způsobit průjem. Proto se snažím „varovat“ lidi se „špatným zdravotním stavem“, aby ReMag zvyšovali, kvůli všemu co jsem uvedla.

12. Užíváte glutamát nebo aspartát hořečnatý. Varuji před užíváním těchto forem hořčíku. Podle neurochirurga Dr. Russella Blaylocka se může glutamát a aspartát rozložit na jednotlivé aminokyseliny a chovat se jako špatné neurotransmitery.

13. Užíváte léky na štítnou žlázu a najednou máte pocit, že berete příliš mnoho (zvýšený puls, pocit tepla, hyperaktivita). Hořčík v ReMagu a 9 minerálů na štítnou žlázu v ReMyte mohou „probudit“ vaši štítnou žlázu, tak že začne vyrábět svůj vlastní hormon štítné žlázy a už nepotřebujete tolik (nebo jakýkoli) léku na štítnou žlázu. (Nezapomeňte to zkontrolovat u svého lékaře a vysazujte pomalu.)

14. Váš imunitní systém se probudil a útočí na kvasinky. Pokud máte přerůstání kvasinek a váš nově aktivovaný imunitní systém se to snaží dostat pod kontrolu, můžete zažít herxheimerovu reakci. Může se u vás objevit vyrážka, svědění kůže, svědění uší, potažený jazyk, změny pohybů střev nebo vaginitida.

Shrnutí
Na závěr jakmile získáte všechny informace, které potřebujete k rozhodnutí o užívání ReMagu a zjistíte, že hořčík je váš nový nejlepší přítel, budete zacházet se změnami, ke kterým dojde, když jej poprvé vezmete jako experiment, dobrodružství a příležitost. Ale nechceme, abyste byli obtěžováni jakýmkoli léčivými reakcemi. Proto doporučujeme na začátku užívání ReMagu začít na nízkých dávkách a pomalu.

Nesplachujte tento zázračný minerál do záchodu

Věděli jste, že lékaři používají hořčík jako projímadlo pro pacienty, kteří trpí těžkou nebo chronickou zácpou? Důvodem je fakt, že neabsorbované hořčíkové částice které organismus není schpen vstřebat uvolňují vaše střeva a vytahují vodu a pak se stane je, že běžíte do koupelny na záchod!

To je skvělé, pokud máte zácpu. Pokud tomu tak není, pak splachovat hořčík do toalety také znamená, že splachujete do záchodu peníze.
Pokud si chcete vychutnat blahodárné účinky hořčíku, které popisuji v knize Zázrak jménem hořčík, nechcete, aby působil jako projímadlo. Místo toho budete chtít, aby váš hořčík byl absorbován buňkami tak, aby mohl jít tam, kde je to nejvíce potřeba např. pro funkci detoxikačních enzymů v játrech; pro Krebsův cyklus, který produkuje energii…. A nejúžasnější věc na plně absorbovaném hořčíku je, že pomáhá přirozenému uvolnění zažívacího traktu, takže znormalizování peristaltické funkce dělá zácpu minulostí!

Zde je další zákazník, který uvádí, že  ReMag nezpůsobuje laxativní účinek, který mu způsobily jiné formy hořčíku.

Zkušenosti:

,,Moje žena mě přivedla k ReMagu a byla to úžasná cesta. Dříve jsme použili jiné doplňky hořčíku, ale rozhodně měli projímavý účinek.
Při prvním použití mi ReMag moc nechutnal, ale nejbláznivější věc, kterou jsem zažil je, že se na tu chuť někdy vyloženě těším. Jediný způsob, jak to můžu racionalizovat je, že má moje tělo nedostatek hořčíku. Moje tělo po něm touží, takže můj mozek má chuť. Nemám ponětí, jestli to tak je, ale jiné vysvětlení nemám.
ReMag® byl formulován tak, aby byl 100% absorbován na buněčné úrovni. To ho řadí na výjimečné místo, pokud jde o doplňky hořčíku. Pokud tedy máte vážný zájem o udržení dostatečného množství hořčíku ve svém těle, ReMag® je zlatým standardem."


"ReMag mi doslova zachránil život a také změnil můj výhled do budoucna!" Nemám bolesti - měl jsem diagnózu fibromyalgie a osteoartrózu způsobenou sportovními zraněními. Rozdíl, který cítím fyzicky, mentálně a emocionálně na ReMagu, je úžasný. “

"Užíval jsem vysoce kvalitní hořčíkové doplňky asi dva roky v pokaždé v jiné formě (smíchané do tobolek, tablet a dokonce i dalších tekutin), než jsem konečně poslechl můj zdravý rozum a koupil jsem ReMag." Myslel jsem, že si ReMag nemůžu dovolit. Naštěstí jsem zjistil, že ReMag opravdu nestojí víc, než jakýkoli jiný doplněk, který jsem bral – a že ReMag úžasně funguje. Vysvětlení dr. Deanové je správné, když říká, že naše těla nemohou absorbovat dostatek hořčíku v jakékoli jiné formě, aby došlo ke skutečnému nasycení. Říkám to jen proto, že jsem vzal nejvyšší možné dávky jiných značek a samozřejmě hořčík, který se mi podařilo absorbovat fungoval - ale ne tak jako ReMag! “

"Byl jsem docela nemocný téměř čtyři roky s řadou" záhadných "příznaků, dokázal jsem během té doby pracovat jen 7 měsíců, i když jsem stále chodil a mluvil (takže nikdo včetně mě) nevěděl, co na mě sakra bylo špatně “a proč jsem nemohl pracovat. Mám obrovský dlouhý zdravotní příběh, o kterém vím, že pramení z nedostatku hořčíku a neuvěřitelně vysokého přerůstání kvasinek v mém těle, o kterém Dr. Deanová říká, že jsou základem chronického onemocnění. Tato znalost byla lékařsky prokázána takovými věcmi, jako jsou vzorky nehtů porostlé kvasinkami apod.“

"Jste jediná doktorka, která mi poprvé v životě logicky vysvětlila moji nemoc." Kvůli vám a ReMagu jsem si uvědomila, že jsem se fyzicky necítila dobře, protože naposledy jsem měla celodenní energii jako dítě. Děkuji ještě jednou."

Dr. Carolyn Dean