Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.


Úvod » Články » Účinky terapie BEMER

Účinky terapie BEMER

Terapie metodou Bemer. Jedná se o terapeutickou metodu bez jakýchkoliv vedlejších účinků, která na základě využití speciálních impulzů elektromagnetických polí vede nejen ke zlepšení prokrvování a zásobování buněk kyslíkem, ale celkově reguluje metabolismus.  Fyzikálně-cévní terapie je o proces, kdy se rozhýbává a zprůchodňuje tok krve v nejmenších cévkách, okem neviditelných. kapilárách. Tyto přímo napájí naše buňky kyslíkem a živinami a zpětně odvádí oxid uhličitý a odpad a zplodiny pryč.

V čem spočívá princip magnetoterapie?

Magnetoterapie je jednou z nejstarších forem fyzikální terapie. Účinnou možností je využití pulzního magnetického pole. Umělé magnetické pole vzniká průchodem elektrického proudu vodičem nebo cívkou. Protéká-li vodičem pulzní elektrický proud, vzniká v jeho okolí pulzní magnetické pole. Vtip je v tom, že tento princip funguje i obráceně. Tedy - působí-li proměnné magnetické pole na vodič, kterým se může stát za určitých okolností i lidské tělo, vzniká v systému elektrický proud. Na základě tohoto jevu, známého jako elektromagnetická indukce, lze vysvětlit některé ozdravné účinky pulzního magnetického pole na živé organismy, například pozitivně ovlivňuje metabolické procesy v organismu. Pomocí běžných fyzikálních zákonů tak magnetoterapie pomáhá aktivovat organismus, aby mohl lépe vzdorovat různým nepříznivým vlivům okolí či nemocem.

Jak ale běžný člověk rozliší důvěryhodného prodejce zdravotnických pomůcek a přístrojů od mastičkářů a "zázračných léčitelů"? Seriózní prodejci se obvykle mohou opřít o dlouhodobé vědecké studie účinnosti svých výrobků. K této skupině pracovišť patří také výrobce přístrojů Bemer, společnost Innomed International AG se sídlem v Lichtenštejnsku, která se velmi angažuje ve vědeckém výzkumu vlivu pulzních elektromagnetických polí na živý organismus. Zvláště výsledky pozitivního ovlivnění mikrocirkulace v organismu ukazují na výjimečnou účinnost terapie magnetickým polem Bemer, kterou umožňuje použití speciálního pulzního signálu. Po aplikaci bemerterapie přístrojem BEMER 3. generace jsou účinky měřitelné ještě po 12 a více hodinách. Přístroj BEMER 3. generace je světovým unikátem pro fyzikální terapii cév „bemerterapii“.

Studie Institutu pro mikrocirkulaci v Berlíně jsou toho dokladem. Bylo dokázáno, že vlivem působení tohoto signálu dochází k zintenzivnění prostupu červených krvinek, i těmi nejjemnějšími kapilárami. V důsledku toho se zlepšuje zásobení buněk krví a kyslíkem. Pozitivně také ovlivňuje tvorbu typu bílkovin, které "opravují" buněčné membrány, a urychlují tak průběh hojivých procesů v těle. Prokazatelně také zlepšuje imunitu.

Samoozdravná síla organismu

Z jiného úhlu pohledu lze magnetoterapii popsat jako terapeutickou metodu, která se nesnaží léčit konkrétní nemoc nebo její projevy, ale dodává tělu aktivační energii, s jejíž pomocí má šanci se samo hojit, podporuje tak jeho samouzdravovací schopnost.  Podpora samouzdravovací schopnosti organismu je pochopitelně bližší alternativní medicině (jejíž je magnetoterapie nedílnou součástí), která pojímá problémy celého těla komplexně

V České republice se magnetoterapie coby léčebná metoda úspěšně prosadila v oblasti rehabilitační medicíny. Prokázán byl například příznivý vliv magnetoterapie Bemer na proleženiny, na zmírnění bolesti zad, oblasti krku, ramen apod.

Jedním z odborníků, který se magnetoterapii již delší dobu věnuje, je i švýcarský lékař českého původu MUDr. Jaroslav Dbalý. Ten na  semináři ve smíchovském hotelu Anděl představil možnosti magnetoterapie přístrojem Bemer. MUDr. Dbalý uvedl, že za "celých deset let, co jsou přístroje Bemer na trhu, nemá německé ministerstvo zdravotnictví, které shromažďuje hlášení z celého světa o problémech s medikamenty, léčebnými metodami, přístroji či komplikacemi s léčbou v nemocnicích, jediné prohlášení o nepříznivých účincích přístrojů Bemer."

Bercový vřed po 2 letech konvenční terapie a dále po 6,8 a 9 měsících na Bemer

Diabetická noha před terapií a dále po 4 a 8 týdnech terapií Bemer

Pásový opar oka, a dále po 3 dnech

Lupenka po 2 týdnech

Příznivý vliv na řešení tinnitu

Při léčbě tinnitu mají zvláštní význam zejména následující efekty léčby magnetoterapií Bemer: zlepšení prokrvování, zvýšení parciálního tlaku kyslíku v krvi, zlepšení fluidity krve, celková regulace buněčného metabolismu, zlepšení funkce, diferenciace a regenerace buněk, zlepšení vzájemné regulace, komunikace a koordinace buněk.

V celoevropské lékařské studii zpracované pod vedením AFB (Akademie pro bioenergetiku) byly a jsou dokumentovány účinky elektromagnetických polí terapeutického systému Bemer na člověka. Celkem bylo vystaveno 1116 protokolů a protože řada pacientů měla více příznaků, výsledkem bylo 2031 diagnóz onemocnění. Při průměrné době trvání terapie v délce 6 týdnů a 33 zaprotokolovaných případech, byly zjištěny výsledky zlepšení tinnitu přes 50% pacientů.

Terapie Bemer má jako jednu s aplikací tzv. spánkový program, kdy v noci dochází k detoxikaci jater, ledvin a úprava metabolických procesů a odkyselení organismu.

Nejčastějčí problémy na které je Bemer terapie vhodná - odkazy najdete zde

diabetes, artróza, bolesti zad, kožní problémy, únava, imunita, poúrazové stavy, popáleniny, stres, poruchy spánku, revmatismus, polyneuropatie, cévní onemocnění, tinitus...