Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.


Úvod »Články » Rozdíly mezi Serrapeptase a Nattokinase

Rozdíly mezi Serrapeptase a Nattokinase

V posledních několika desetiletích byly identifikovány dva primární systémové enzymy serrapeptáza a nattokináza a ukázalo se, že jsou velmi prospěšné v boji proti některým zdravotním stavům souvisejícím s chronickým zánětem.

Zatímco oba prokázaly, že jsou nejsilnější a nejvíce fibrinolytické svého druhu, mají v těle různé, ale určité funkce. Pochopení rozdílů v serrapeptáze a nattokináze je důležitým krokem při určování, která forma systémové enzymoterapie bude nejpřínosnější.

SERRAPEPTASE - pro podporu zdravé zánětlivé reakce

Serrapeptáza, také známá jako serratia peptidáza; je proteolytický enzym izolovaný z nepatogenní enterobakterie Serratia E15. Poprvé byl objeven jako proteáza syntetizovaná bourcem morušovým, aby rozpustila svůj silný kokon bohatý na fibrin, než se objeví jako můra.

Studie ukazují, že serrapeptáza indukuje fibrinolytickou, protizánětlivou a antiedemickou aktivitu (zabraňující otokům a zadržování tekutin) v řadě tkání.

Jeho protizánětlivé účinky jsou široce považovány za lepší než jiné proteolytické enzymy díky své schopnosti rozpouštět vláknitou a/nebo jizvu související se zánětem.

Dalším primárním přínosem serrapeptázy je snížení bolesti připisované schopnosti enzymu blokovat uvolňování aminů vyvolávajících bolest ze zanícených tkání.

Lékaři v Evropě a Asii používají serrapeptázu jako alternativu k aspirinu, ibuprofenu a dalším nesteroidním protizánětlivým lékům.

Primární úlohou systémových enzymů je rozpouštět a trávit neživé tkáně, jizvy, přebytek fibrinu a srůsty. Serrapeptáza je díky své síle a přirozenému designu pro rozpouštění vazivové tkáně kokonu velmi terapeutická při léčbě fibroidů, jizevnaté tkáně, systémového zánětu a související bolesti. Snížení zánětu a fibrinu pomocí systémového enzymu formulovaného kolem síly serrapeptázy, jako je Serrapeptáza od FOR LONG LIFE , může být užitečnou strategií pro snížení bolesti cestou odstranění zánětu a zastavení zánětlivého procesu.

Jakmile enzymy zneutralizují proteiny a odstraní přebytečný fibrin, lymfatický a oběhový systém je pak může eliminovat běžnými detoxikačními procesy. Když se odstraní přebytečná nezdravá tkáň, obnoví se správný průtok krve, což podporuje lepší oběh. Po odstranění předchozí jizvy a jiných nekrotických tkání enzymy nadále udržují zánětlivou odpověď v rovnováze, aby se další přebytek fibrinu znovu nehromadil.

Systémové enzymy, jako je serrapeptáza, mohou být bezpečnou a alternativní léčbou bolesti a zánětu. Zaměřují se pouze na přebytečný nebo poškozující fibrin/jizvenou tkáň a pomáhají regulovat normální, zdravé hladiny fibrinu, které jsou nezbytné pro hojení a opravu po operaci nebo zranění.

Řešení problémů s nadbytkem fibrinu a jizev může mít obrovský dopad na:

  • bolest a nepohodlí pacienta související s reprodukčním zdravím žen
  • bolesti kloubů
  • gastrointestinální stavy
  • kardiovaskulární zdraví
  • jakýkoli chronický stav související se zánětem

 

NATTOKINASE - pro řízení hromadění arteriálního plaku.

Po celá desetiletí se lékařská komunita většinou shodla na tom, že nezdravá hladina

cholesterolu byla primární příčinou infarktu. To dokud pitvy nepotvrdily, že mladé oběti náhlého infarktu neměly v tepnách aterosklerotický plát.

Po mnoha kontroverzích a výzkumech nyní víme, že vaskulární zánět v arteriálních stěnách může uzavřít krevní cévy stejně pevně, jako hromadění samotného plaku.

Zánět v kardiovaskulárním systému se neliší od zánětu jinde v těle.

Jako reakce na trauma, zranění nebo opakovanou urážku těla spustí zánět kaskádu událostí, které se stanou hlavní příčinou složek kardiovaskulárních onemocnění.

Bez správných mechanismů pro zvládání chronického stresu v těle a zánětu, který následuje, je tělo náchylné k nekontrolovanému zánětu a fibróze, které vedou k hromadění plaku a oběhové dysfunkci.

Nattokináza je profibrinolytický enzym extrahovaný a purifikovaný z esence natto,

fermentované sójové potraviny používané Japonci po tisíce let jako tradiční potravinářský lék. Nattokinázu poprvé identifikoval v roce 1980 Dr. Hiroyuki Sumi, M.D., Ph.D., který zkoumal trombolytické enzymy k rozpouštění nebezpečných krevních sraženin.

Po testování více než 200 přírodních potravin jako potenciálních trombolytických činidel Sumi zjistil, že natto má profibrinolytický enzym, který se nevyrovná žádnému jinému enzymu. Dr. Sumi pojmenoval nově objevený enzym nattokináza.

Natto také obsahuje velké množství vitamínu K2, stejně jako ostatní fermentované

potraviny. Nedostatek vitaminu K2 může způsobit ukládání vápníku v našich tepnách, aortě a měkkých tkáních spíše než v našich kostech. Vitamin K2 je spolu s hořčíkem zásadní pro regulaci vápníku v těle, aby chránil zdraví kostí a zabraňoval hromadění vápníku v tepnách.

Stejným způsobem, jakým se serrapeptáza úspěšně zaměřuje na přebytečnou tkáň ve formě fibroidů a jizevnaté tkáně, je nattokináza více terapeutická při cílení na tromby v kardiovaskulárním systému.

Protože enzymy jsou přirozenou součástí zdravého těla, existuje velmi malé riziko nebo výskyt toxicity. Ale nenechte se mýlit, jsou to mocní pomocníci.

Pro kardiovaskulární podporu zvolte systémový produkt, který obsahuje nattokinázu, jako je HEARTTOOL od FOR LONG LIFE.

POZNÁMKA:

Nattokináza a serrapeptáza jsou velmi úspěšné při zlepšování průtoku a objemu krve. Jeho použití je třeba pečlivě zvážit a sledovat, pokud se člověk léčí s problémy se srážlivostí krve. Neměly by jej používat osoby, které v současné době užívají lék na ředění krve na předpis, pokud nejsou pod dohledem poskytovatele zdravotní péče.